Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 15-45 minut
Obszar ciała: twarz, ramiona, brzuch, plecy, uda, pośladki, dekolt, dłonie
Zalecana ilość zabiegów: 3-6

Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 wykonuje się zabiegi odmładzające skórę, a także usuwania blizn, przebarwień i rozstępów. Efekty utrzymują się długo i możemy je zobaczyć już po jednym zabiegu w Medical Clinic Podhale Art.

Laser frakcyjny CO2 jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem stosowanym w medycynie estetycznej i dermatologii – z jego użyciem przeprowadzamy zabiegi, mające na celu regenerację skóry, ujędrnienie, wygładzenie zmarszczek, a także likwidowanie przebarwień, blizn i rozstępów.

Jak działa?

Laser ten działa na zasadzie rozbicia wiązki promienia laserowego na mniejsze, które są równomiernie rozprowadzane po skórze na głębokości 2–3 mm. Naświetlanie powoduje mikrouszkodzenia, stymulujące komórki naskórka i skóry właściwej do szybkiej regeneracji. Można je zastosować na twarzy (wraz z okolicą oczu), szyi, dekolcie, dłoniach, brzuchu i plecach.

Zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym CO2 są całkowicie bezpieczne, a ich efekty długotrwałe. Można je wykonywać od września, ale już latem skórę trzeba przygotowywać, aplikując na noc preparaty kwasami czy retinolem.

Przebieg

Podczas pierwszej wizyty w Medical Clinic Podhale Art lekarz medycyny estetycznej rozmawia z Pacjentem i udziela mu wszelkich niezbędnych informacji na temat zabiegu oraz zaleceń przed- i pozabiegowych. Omawiane są także jego oczekiwania dotyczące finalnych efektów.

Przed zabiegiem skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana, po czym lekarz ustawia optymalne parametry urządzenia i rozpoczyna naświetlanie. Mikroskopijne wiązki światła lasera przebijają 25% powierzchni skóry (głębokość 2–3 mm). Powoduje to utworzenie siatki mikrouszkodzeń, pobudzających procesy regeneracji i przebudowy kolagenu przez zdrowe tkanki.

Naświetlanie może wywołać nieprzyjemne uczucie mrowienia, a tym samym dyskomfort, dlatego można nałożyć na skórę maść znieczulającą, a podczas zabiegu chłodzić ją specjalnym aparatem. Wówczas nieprzyjemne odczucia są zminimalizowane.

Po zabiegu

Kilka dni po naświetlaniu laserem CO2 skóra jest zwykle zaczerwieniona, obrzęknięta, napięta i przesuszona. Niektórzy odczuwają lekkie pieczenie albo świąd. W procesie gojenia na ogół skóra brązowieje i naskórek się złuszcza. Rekonwalescencja trwa około 7 dni, zależnie od zastosowanego preparatu. W tym czasie należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja skóry, czyli stosowanie kremów nawilżających na dzień z filtrem – SPF min. 30. Nie można robić peelingów ani nic innego, co przyspiesza złuszczanie naskórka. W czasie gojenia trzeba unikać gorących kąpieli, alkoholu, chodzenia na basen czy do sauny. Makijaż mineralny można nałożyć 48 godzin po zabiegu.

Efekty

Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 efekty pojawiają się stopniowo – finalne zobaczymy po około 4 tygodniach. Widoczną poprawę obserwujemy już po jednym naświetlaniu, jednak w celu uzyskania najlepszych rezultatów warto wykonać serię 2–4 zabiegów. W Medical Clinic Podhale Art czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie, na podstawie potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 pozwala na osiągnięcie następujących efektów:

 • poprawa kondycji, odmłodzenie i wygładzenie skóry,
 • ujędrnienie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • usunięcie blizn, rozstępów i przebarwień,
 • zwiększenie produkcji i przebudowa kolagenu.
Wskazania

Zabiegi medycyny estetycznej laserem frakcyjnym CO2 polecamy szczególnie osobom, chcącym poprawić kondycję skóry – odmłodzić ją, uelastycznić, zregenerować oraz pobudzić produkcję kolagenu i elastyny. Z zalet naświetlania mogą korzystać zarówno kobiet, jak i mężczyźni.

Podstawowe wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 to:

 • zmarszczki na twarzy, w okolicy oczu, na szyi i dekolcie,
 • wiotka skóra,
 • rozszerzone pory,
 • blizny różnego pochodzenia (np. po trądziku),
 • przebarwienia i zmiany pigmentacyjne na skórze,
 • rozstępy,
 • nierówności na skórze.
Przeciwwskazania

Zabieg z wykorzystaniem lasera CO2 nie może być wykonywany u wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się m.in.:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • infekcje skóry,
 • opalanie się na słońcu lub w solarium 2-3 tygodnie przed zabiegiem,
 • przyjmowanie niektórych leków na 6 miesięcy przed zabiegiem, np. retinoidów, immunosupresyjnych, środków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych,
 • stosowanie wypełniaczy w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • ciężkie choroby, takie jak nowotwór, niewydolność nerek, cukrzyca.

Laser frakcyjny CO2 Zakopane – Medical Clinic Podhale Art, ul. Chramcówki 7.

Ocena zabiegu
Oceń ten zabieg
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Laser CO2
Zabieg
Laser CO2 twarz
1500 zł
Laser CO2 policzki
800 zł
Laser CO2 czoło
500 – 600 zł
Laser CO2 szyja
1000 zł
Laser CO2 twarz + szyja
2000 zł
Laser CO2 dekolt
1200 zł
Laser CO2 dłonie
600 zł
Laserowy lifting powiek
od 600 zł
Laser CO2 blizny do 5 cm
od 300 zł
Laser CO2 włókniaki
300 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł