Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Peelingi medyczne – informacje ogólne

Usuwanie trądziku Zakopane – Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

Peelingi medyczne (dermopeelingi/chemoeksfoliacja) opierają się na wykorzystaniu medycznych substancji wskutek czego następuje dogłębne złuszczanie naskórka. Jest to remedium na niedoskonałości cery, takie jak nieestetyczne blizny potrądzikowe, przebarwienia, zaskórniki czy sucha, łuszcząca się skóra. Ich działanie polega w szczególności na kontrolowanym uszkodzeniu zewnętrznej warstwy skóry. Efektem jest złuszczenie naskórka, a ostatecznym rezultatem – regeneracja powodująca odmłodzenie i poprawę kolorytu oraz kondycji skóry.

Zastosowanie

Stosowane w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem dermopeelingi wykazują bardzo dużą skuteczność np. w:

 • redukcji trądziku grudkowo-zaskórnikowego (dzięki działaniu antybakteryjnemu),
 • spłyceniu blizn potrądzikowych,
 • zmniejszeniu widoczności plam barwnikowych,
 • spłyceniu zmarszczek,
 • regulacji wydzielania sebum,
 • poprawie kolorytu,
 • redukcji nadmiernego rogowacenia skóry, wywołanego przez promieniowanie UVA/UVB.
Rodzaje peelingów medycznych

Peelingi medyczne, w zależności od głębokości ich działania oraz wartości stężenia, można podzielić na:

 • Powierzchowne – obejmujące działaniem wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą (np. peeling z użyciem kwasu glikolowego o stężeniu do 35%).
 • Średniogłębokie – docierające do połączenia naskórka ze skórą właściwą, czyli do warstwy podnaskórkowej. Powodują one pobudzenie fibroblastów oraz wzmożony wzrost produkcji kolagenu i elastyny (np. peeling z wykorzystaniem TCA czy kwasów AHA w stężeniu od 50 do 70%).
 • Głębokie – to peelingi dochodzące do skóry właściwej, złuszczające dogłębnie cały naskórek (np. z użyciem fenolu) oraz aktywujące procesy regeneracji komórek.

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem oferujemy gamę peelingów dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry, którą podczas wizyty przed zabiegiem ocenia wykwalifikowany specjalista. Można je wykonywać nawet u Pacjentów z bardzo wrażliwą cerą. Aktualnie korzystamy z kosmetyków marki Mesoestetic, w tym peelingów na bazie czystych lub mieszanych kwasów, jak np.:

 • mlekowego,
 • migdałowego,
 • pirogronowego,
 • salicylowego.
Działanie

Peeling z kwasem mlekowym polecany jest nawet osobom z wrażliwą skórą, szczególnie na przebarwienia posłoneczne. Działa nawilżająco i pomaga utrzymać prawidłowe pH skóry.

Podstawową zaletą peelingu z kwasem migdałowym jest delikatne działanie, dzięki czemu poleca się go osobom, których skóra nie toleruje innych kwasów. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz aktywuje proces regeneracji komórkowej. Redukuje i reguluje wydzielanie sebum, odblokowując zatkane pory. Dzięki temu niweluje zmiany trądzikowe, likwiduje zaskórniki i poprawia koloryt skóry.

Peeling z kwasem pirogronowym zalecany jest dla osób cierpiących na trądzik grudkowo-zaskórnikowy, ponieważ działa głęboko. Powoduje silne złuszczanie naskórka, trwające od tygodnia do 10 dni. W tym czasie zmniejsza się wydzielanie sebum, redukuje się poziom łoju, ale jednocześnie, co istotne, nie zmniejsza się poziom nawilżenia skóry.

Peeling z kwasem salicylowym polecany jest osobom ze skórą mocno zanieczyszczoną (zaskórniki, zapalenie mieszków włosowych, trądzik zapalny i niezapalny) oraz przebarwioną (plamy, piegi). Dzięki właściwościom przeciwzapalnym przyspiesza gojenie się wyprysków i podrażnień, jednocześnie oczyszczając pory.

Peeling z kwasem azelainowym rekomendowany jest dla osób ze skórą wrażliwą oraz ze zmianami trądzikowymi, a także posiadającym skórę atopową, skłonną do pojawiania się rumienia, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych oraz płytko unaczynioną.

Doborem optymalnego preparatu, dopasowanego indywidualnie do skóry Pacjenta, zajmują się lekarze dermatolodzy z Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem.

Usuwanie trądziku Zakopane – dermatologia Medical Clinic Podhale Art Zakopane, ul. Chramcówki 7.

Ocena zabiegu
Oceń ten zabieg
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Peelingi medyczne
Dermaceutic Cosmo Peel 12% / 18%
od 400 zł
Cosmelan - leczenie przebarwień
1800 zł
Acnelan - leczenie trądziku
300 zł
TCA
200 zł
Yellow Peel
200 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł