Lipotransfer

Modelowanie ciała Zakopane – medycyna estetyczna w Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem stosujemy lipotransfer – bezpieczną i małoinwazyjną metodę lipoliftingu. Innowacją w tym zabiegu jest połączenie medycyny regeneracyjnej i wolumetrii. W medycynie estetycznej polega to na przeszczepieniu Klientowi jego własnego tłuszczu. Metoda ta umożliwia modelowanie konkretnych obszarów ciała lub twarzy. Ponadto pozwala na zredukowanie oznak starzenia, wypełnienie ubytków tkanki podskórnej oraz pozbycie się nadmiaru tłuszczu w wybranych miejscach.

Na czym polega zabieg?

Zabieg (nazywany też przeszczepem tłuszczu) wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Składa się z dwóch etapów. Pierwszym to pobranie przez lekarza tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest go za dużo. Zazwyczaj są to okolice brzucha oraz ud, z których pobrany tłuszcz jest w drugim etapie reimplantowany w te miejsca, gdzie występują jego ubytki. Własna tkanka tłuszczowa to dobry i bezpieczny naturalny wypełniacz, który bardzo dobrze tolerowany jest przez organizm. Dlatego nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenia przeszczepu.

Najważniejsze to zalety tej metody to naturalny efekt i brak niekorzystnego efektu hiperkorekcji, czyli „przerysowania”, a także duży odsetek wygojenia tkanki tłuszczowej – do 60% vs 20-30% w przypadku starych metod.

Przebieg zabiegu

Lipotransfer to zabieg minimalnie inwazyjny i bezpieczny. W jego trakcie lekarz pobiera tkankę tłuszczową za pomocą tzw. kaniuli. Jest to odpowiednio wyprofilowana pusta w środku rurka. Rurka zakończona jest tępą igłą, umożliwiająca zarówno bezpieczne odciągnięcie płynnych substancji, jak i ich wstrzyknięcie w wybranym obszarze. Na znieczulonym fragmencie ciała lekarz dokonuje minimalnego nacięcia, dzięki któremu może umieścić podskórnie kaniulę i pobrać tkankę. Natomiast po odpowiedniej obróbce uzyskuje się koncentrat, który trafia w wyznaczone miejsce, zawierający tylko młode, pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz mezenchymalne komórki macierzyste.

Efekty po zabiegu

Lipotransfer jest zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji. Jedyne negatywne efekty, występujące bezpośrednio po zabiegu, to zasinienia oraz delikatny obrzęk. Powinny one zniknąć samoistnie do kilkunastu godzin po zabiegu. Co istotne, tkanka tłuszczowa reaguje na zmianę wagi – jeśli przytyjemy czy schudniemy, będzie ona odpowiednio zwiększać lub zmniejszać swoją objętość w miejscach poddanych zabiegowi. To bardzo dobra metoda, aby wymodelować ciało, twarz, pozbyć się zmarszczek oraz poprawić wygląd skóry.

Wskazania

Wśród wskazań do zabiegu lipotransferu w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem znajdują się wszelkie niedobory tkanki tłuszczowej – szczególnie w obrębie twarzy. Metoda ta doskonale sprawdza się w przypadku wystąpienia u Pacjenta głębokich bruzd, zmarszczek, blizn potrądzikowych czy zapadniętych obszarów wokół oczu. Jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty objętości skóry, zapadniętych policzków, wyraźnej doliny łez czy asymetrii. Dodatkowo sprawdza się także przy redukowaniu lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. podwójnego podbródka.

Lipotransfer to rozwiązanie idealne również do modelowania ciała, np. w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych partiach, asymetrii czy ubytków pooperacyjnych lub pourazowych. Umożliwia wysmuklenie wybranych części ciała i nadanie im pożądanego kształtu – szczególnie w obszarach, takich jak boczki czy brzuch.

Modelowanie ciała Zakopane – medycyna estetyczna w Medical Clinic Podhale Art, ul. Chramcówki 7.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipotransferu to:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi, choroba zakrzepowa,
  • ciąża i okres laktacji,
  • niewydolność nerek czy wątroby,
  • aktywne infekcje.
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Lipotransfer
Cała twarz + dekolt
4400 zł
Dolina łez
3750 zł
Wargi sromowe
3750 zł
Penis
6000 zł
Komórki macierzyste
3750 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł