Mezoterapia – leczenie łysienia
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 20-30 minut
Znieczulenie: miejscowe
Rekonwalescencja: 6-72 godzin

Leczenie łysienia Zakopane – medycyna estetyczna w Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

Mezoterapia to zabieg, którego celem jest rewitalizacja skóry. Wykonuje się ją nie tylko na twarz w celu pozbycia się zmarszczek, ale również na skórę głowy, aby zahamować proces łysienia. Dzięki serii mikronakłuć poprawia się w skórze mikrokrążenie. Substancje odżywcze dostarczane podczas zabiegu pobudzają komórki znajdujące się w skórze głowy do intensywnej regeneracji, dzięki czemu cebulki włosów stają się mocniejsze i aktywniejsze. Zadaniem mezoterapii igłowej głowy jest pobudzenie włosów do wzrostu, wzmocnienie ich oraz zapobieganie nadmiernemu wypadaniu.

Leczenie łysienia

Leczenie łysienia jest jedną z najczęściej wykonywanych u mężczyzn procedur z zakresu dermatologii, ponieważ ta przypadłość dotyczy przede wszystkim płci męskiej. Coraz częściej jednak także kobiety zgłaszają się do Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem z problemem nadmiernego wypadania włosów. Mezoterapia skuteczna jest nawet w przypadku kobiet, które zmagają się z łysieniem na tle hormonalnym, np. po porodzie lub w okresie menopauzy. Łysienie zdarza się również u dzieci (obojga płci). Może być oznaką lub rezultatem poważniejszych chorób, ale również wynikać z narażenia na silny stres lub być dziedziczne. Nadmierne wypadanie włosów może też być związane z przyjmowaniem niektórych leków (np. antydepresantów) oraz reakcją na chemioterapię, a także wystąpić po operacjach, podczas których Pacjent traci dużo krwi.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego

Jedną z najskuteczniejszych terapii w leczeniu łysienia jest mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. Leczenie tą właśnie metodą rekomendowane jest zarówno osobom cierpiącym na różne typy łysienia, jak i posiadającym po prostu wyjątkowo słabe i nieodżywione włosy. Wykonanie mezoterapii po przeszczepie włosów wspomaga prawidłowe przyjęcie się transplantowanych mieszków włosowych i wzrost nowych włosów.

Zarówno paniom, jak i panom polecamy zabieg polegający na ostrzyku osoczem bogatopłytkowym w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem.

Co ważniejsze – koncentrat osocza bogatopłytkowego uzyskiwany jest z własnej krwi Pacjenta. W celu jego pozyskania lekarz znieczula miejscowo skórę głowy i pobiera krew próżniowo do probówek. Następnie jest ona wirowana w medycznej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane w ten sposób osocze ma właściwości pobudzające cebulki do wytwarzania nowych, mocniejszych włosów. Podsumowując – efektem zabiegu jest zahamowanie procesu łysienia oraz poprawa kondycji włosów.

Przebieg zabiegu

Na skórze głowy Pacjenta wykonuje się mikronakłucia, za pośrednictwem których podawane jest osocze. Są one mało bolesne, ale jeżeli Pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego w postaci kremu lub sprayu. Na ostateczne rezultaty zabiegu trzeba poczekać, bo odrost nowego włosa trwa 3 miesiące. Najlepsze efekty daje wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 2-miesięcznych.

Przeciwwskazania

Zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi polecane są dla większości osób. Jest jednak kilka przeciwwskazań do ich wykonania, jak np.:

 • stany zapalne skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • menstruacja,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • cukrzyca,
 • alergia.
Wskazania

Wskazaniem do tego zabiegu jest wypadanie włosów spowodowane np.:

 • nieprawidłowym odżywianiem,
 • słabym krążeniem,
 • zmianami hormonalnymi,
 • ciążą i laktacją,
 • nadmiernym promieniowaniem słonecznym,
 • nadmiernym stresem,

a także:

 • łysienie typu męskiego,
 • łysienie plackowate,
 • rozlane łysienie.
Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego zaleca się:

 • niekorzystanie z solarium i sauny,
 • stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji skóry głowy,
 • ograniczenie używek.

Leczenie łysienia Zakopane – medycyna estetyczna w Medical Clinic Podhale Art, ul. Chramcówki 7.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Mezoterapia
Mezoterapia Saypha Rich
700 zł
Mezoterapia Dr CYJ hair filler
900 zł
Mesoeclat - zabieg odmładzający (bez mezoterapii)
300 zł
Mesoeclat - zabieg odmładzający z mezoterapią
400 zł
Mezoterapia Restylane Vital Light - 1 ml
900 zł
Mezoterapia Restylane Vital Light - 2 ml
1600 zł
Mezoterapia Neauvia Organic Hydro Deluxe
800 zł
Mezoterapia RRS Eyes
450 zł
Mezoterapia XL Hair
450 zł
Mezoterapia Nucleofill
1100 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł