Laserowa korekcja powiek (blefaroplastyka)
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 1-3 godzin
Znieczulenie: miejscowe lub ogólne
Rekonwalescencja: 10-14 dni

Wraz z upływem lat cienka skóra powiek traci zdolność do regeneracji oraz wytwarzania kolagenu i elastyny – białek wpływających na jej elastyczność i gęstość tkanki. W wyniku procesów starzenia powieki coraz bardziej się rozciągają, dodając nam wizualnie lat, a w niektórych przypadkach, prowadząc nawet do ograniczenia pola widzenia. Laserowa korekcja powiek to bezpieczny, skuteczny i małoinwazyjny zabieg, dzięki któremu możemy pozbyć się opadających powiek górnych oraz nadmiernie rozciągniętych, workowatych powiek dolnych.

Działanie

Istotą laserowego liftingu powiek jest podgrzewanie okolicy oka i głębokich warstw skóry powiek zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Efektem tego jest skrócenie włókien kolagenowych, wynikające ze zwiększenia ich napięcia. Ponadto dochodzi do pobudzenia syntezy nowych włókien kolagenowych oraz przebudowy już istniejących. Efektem tego jest zwiększenie napięcia i poprawa jędrności skóry.

Laserowy lifting powiek to alternatywa dla zabiegu chirurgicznego – jest procedurą bezinwazyjną, nie wymaga rekonwalescencji, a przy tym, w przeciwieństwie do klasycznej chirurgii, oprócz działania liftingującego ma też działanie odmładzające i likwidujące zmarszczki.

Przebieg zabiegu

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem laserowa korekcja powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem lasera CO2. Pacjent odczuwa jedynie pierwsze ukłucie, natomiast dalsza część zabiegu jest bezbolesna. Gałki oczne zasłania się specjalistyczną osłonką tak, aby nie dosięgała ich laserowa wiązka, następnie lekarz wykonuje precyzyjne nacięcie, jednocześnie zamykając od razu naczynka krwionośne.

Cały zabieg jest praktycznie bezkrwawy, co przyczynia się do szybszego gojenia i procesu regeneracji. Następnie za pomocą mikronarzędzi chirurg usuwa ewentualne przepukliny tłuszczowe, wycina nadmiar skóry i delikatnie obkurcza powiekę laserem. Ostatnim etapem jest założenie cienkiego szwu.

Wskazania

Wskazania do laserowego liftingu powiek obejmują wszelkie stany wiążące się z defektem w obrębie skóry okolicy oczu, takie jak:

 • worki pod oczami,
 • zmarszczki,
 • kurze łapki,
 • wiotkość powiek.
Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również laserowy lifting powiek objęty jest przeciwwskazaniami. Należą do nich m.in.:

 • ciąża i laktacja,
 • świeża opalenizna,
 • doustne i miejscowe stosowanie leków i ziół fotouczulających,
 • aktywne schorzenia o różnej etiologii w obrębie skóry (zarówno infekcyjne, jak i nieinfekcyjne),
 • stosowanie steroidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • rozrusznik serca.
Przed zabiegiem

Wykonanie zabiegu laserowego liftingu powiek wymaga przygotowania. Oczywiście jest on poprzedzony konsultacją lekarską, która ma na celu ustalenie wskazań do zabiegu, jego zakresu oraz potencjalnych przeciwwskazań. Przygotowanie obejmuje przerwanie kuracji doustnymi retinoidami na 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem, a na 2-3 tygodnie przed terminem odstawienie leków, ziół fotouczulających oraz kremów z retinolem i witaminą C.

Po zabiegu

Rezultaty laserowego liftingu powiek to przede wszystkim uniesienie powiek górnych i zmniejszenie ich wiotkości, wygładzenie i pogrubienie skóry powiek, usunięcie zmarszczek, worków pod oczami i kurzych łapek, czyli widoczne odmłodzenie wyglądu okolicy oczu.

Efekt końcowy możemy zaobserwować po około 2 miesiącach od zabiegu, po całkowitym wygojeniu, natomiast już po kilku dniach będzie można zobaczyć właściwy kształt powieki. Trzeba się jednak liczyć z początkowym wystąpieniem opuchlizny, zaczerwienienia, krwiaków i sińców, które stopniowo będą zanikać. Dużą zaletą zabiegu laserowej korekcji powiek jest natomiast zminimalizowana blizna, która po pewnym czasie staje się praktycznie niewidoczna.

Zapraszamy serdecznie na konsultacje oraz zabiegi do Poradni medycyny estetycznej w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Chirurgia plastyczna
Zabiegi twarzy
Podniesienie brwi (brow lift)
6000 – 9000 zł
Plastyka powiek górnych
5000 - 7000 zł
Plastyka powiek dolnych
6000 zł
Wtórna plastyka powiek górnych i dolnych
6000 – 7000 zł
Plastyka płatków uszu - 1 ucho
1500 zł
Plastyka płatków uszu - dwoje uszu
3000 zł
Korekcja uszu
6000 zł
Wtórna korekcja uszu
5000 – 7000 zł
Rekonstrukcja małżowiny usznej
15000 zł
Laserowa korekcja powiek górnych
5000 zł
Laserowa korekcja powiek dolnych
5000 zł
Laserowa korekcja powiek górnych + dolnych
9000 zł
Lifting ust (lip lift)
5000 – 6000 zł
Usunięcie poduszek Bichata
6000 – 7000 zł
Korekcja blizn
Korekcja blizny
1000 – 5000 zł
Konsultacje
Konsultacje chirurgii plastycznej
300 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł