Stomatologia w narkozie dla dorosłych i dzieci

Stomatologia w narkozie Zakopane – Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

Zabiegi stomatologiczne wielu osobom kojarzą się ze stresem, dyskomfortem oraz godzinami spędzonymi na fotelu dentystycznym. Dzięki zastosowaniu znieczulenia wcale nie musi tak być. Narkoza u dentysty zdecydowanie minimalizuje lęk związany z leczeniem oraz ból. W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem zarówno u dorosłych, jak i u dzieci oferujemy pełny zakres usług stomatologicznych pod narkozą – stomatologię zachowawczą, chirurgię stomatologiczną, protetykę.

Zarówno wstępna konsultacja, jak i zabiegi – jeśli nie istnieją przeciwwskazania – mogą odbyć się jednego dnia.

Podczas konsultacji lekarz szczegółowo pyta o schorzenia czy dolegliwości. Czasem wykluczają one zastosowanie znieczulenia ogólnego (np. uczulenia). Nad bezpieczeństwem zabiegu przez cały czas czuwają doświadczeni anestezjolodzy.

Co to jest narkoza w stomatologii?

Narkoza, zwana też znieczuleniem ogólnym, to kontrolowane przez lekarzy, absolutnie bezpieczne uśpienie Pacjenta na czas trwania zabiegu. Celem jej zastosowania jest przede wszystkim zapewnienie komfortu Pacjentowi oraz sprawne przeprowadzenie zabiegu.

Indywidualnie dobrana dawka leku usypiającego hamuje działanie ośrodka nerwowego na określony czas.

Leki wprowadzane do organizmu Pacjenta, tak zwane anestetyki, powodują utratę świadomości oraz uśmierzenie bólu. Leki zwiotczają mięśnie i stabilizują układ krążenia. Dzięki temu dentysta może bez bólu przeprowadzić nawet bardzo skomplikowane i czasochłonne zabiegi.

Zalecenia do leczenia zębów w narkozie

Kiedy proces leczenia zębów może być utrudniony, warto pomyśleć o znieczuleniu ogólnym. Wykorzystuje się je m.in. w przypadku stomatologii zachowawczej, dziecięcej, leczeniu chirurgicznym czy implantologii. Jednak istnieją przypadki, kiedy leczenie zębów w narkozie jest szczególnie polecane. Należą do nich:

 • Dentofobia

To trudna do opanowania obawa przed leczeniem stomatologicznym. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybielanie zębów, licówki porcelanowe czy bardzo poważny zabieg, niektórym pacjentom strach całkowicie uniemożliwia wizytę u dentysty.

 • Nadwrażliwość lub choroba

W przypadku Pacjentów, którzy mają bardzo wrażliwe uzębienie, chorobę lub niepełnosprawność uniemożliwiającą standardowe przeprowadzenie zabiegu można skorzystać z leczenia zębów pod narkozą.

 • Skomplikowany/długi zabieg

Znieczulenie ogólne umożliwia przeprowadzenie wielogodzinnych, kompleksowych zabiegów. Podczas jednej wizyty można przeprowadzić kilka zabiegów stomatologicznych różnego rodzaju.

Zalety zabiegu w narkozie

Pacjenci, którzy decydują się na leczenie zębów w narkozie, są motywowani różnymi czynnikami, takimi jak strach przed zabiegiem, choroba lub nieprzyjemne wspomnienia związane z dentystą.

Dzięki zastosowaniu znieczulenia ogólnego zyskują oni:

 • pomoc w zwalczeniu obawy przed gabinetem dentystycznym,
 • uśpienie, dzięki któremu znika stres podczas leczenia,
 • zminimalizowanie ewentualnego bólu i dyskomfortu w czasie trwania zabiegu,
 • umożliwienie wykonania bardziej skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów.
Przygotowanie

Aby dobrze przygotować się do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, należy pamiętać o następujących zasadach:

 • przez 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie należy jeść, a przez 3 godziny pić,
 • w dniu zabiegu można pić wyłącznie wodę niegazowaną i herbatę,
 • z anestezjologiem należy skonsultować przyjmowanie leków doustnych,
 • tuż przed zabiegiem należy usunąć protezy zębowe i szkła kontaktowe.
Przeciwskazania

Należy zrezygnować z zabiegu (przełożyć go na inny termin), jeśli przechodzimy infekcję z gorączką, kaszlem czy silnym katarem, zwłaszcza infekcję dróg oddechowych (zapalenie płuc, oskrzeli, krtani). Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu w narkozie można również wymienić nieustabilizowane choroby przewlekłe, takie jak astma oskrzelowa, nadciśnienie czy niedokrwienna choroba serca.

Po zabiegu

Dobę po zabiegu nie można spożywać alkoholu, prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Należy również bezwzględnie przestrzegać wszelkich zaleceń lekarza.

Narkoza stomatologiczna u dzieci

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem zabiegi stomatologiczne u dzieci wykonujemy w przyjaznej atmosferze i bez stresu. U nich także przeprowadzamy leczenie z narkozą, które jest całkowicie bezpieczne. Uśpienie na czas trwania zabiegu daje pewność, że dziecko nie poruszy się gwałtownie i nie przestraszy. Gwarantujemy, że zespół naszych profesjonalnych lekarzy zrobi wszystko, aby każdy mały Pacjent wyszedł z gabinetu z uśmiechem, ponieważ mają oni wiele empatii i świetne podejściem do najmłodszych. Warto pamiętać, że w przypadku dzieci szczególnie ważna jest profilaktyka – dbanie o zęby od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na ich stan w przyszłości.

Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką – stomatologia w narkozie Zakopane, ul. Chramcówki 7.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym
Koszt pierwszej godziny znieczulenia ogólnego
1500 zł
Każda kolejna godzina znieczulenia ogólnego
1300 zł
Konsultacja specjalistyczna (orzeczenie)
w cenie
Konsultacja specjalistyczna
50 zł
Wycięcie torbiela (w tym badanie histopatologiczne)
500 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł