Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Chramcówki 7,
34-500 Zakopane

Implantologia stomatologiczna

Implanty stomatologiczne Zakopane – w Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

Implantologia stomatologiczna to dział zajmujący się odtwarzaniem zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu, dlatego każdy ubytek należy jak najszybciej uzupełnić. Jeśli nie zostanie uzupełniony, wpłynie to negatywnie na funkcjonowanie całej szczęki i zaburzy zgryz.

Implant zębowy

Implant zębowy to tytanowy zamiennik naturalnego korzenia zęba, który wyglądem przypomina małą śrubkę. Tytan, z którego jest zbudowany, to biokompatybilny materiał, dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Posiada on możliwość łączenia się z żywą kością w procesie tzw. osteointegracji. Implant możemy traktować jako swoisty fundament, na którym za pomocą łącznika zostanie zamocowana korona protetyczna – sztuczny ząb.

Implanty mogą zapobiec stopniowemu pogarszaniu się stanu kości i jej zanikowi, ponieważ naśladują działanie prawdziwych korzeni zębów, w naturalny sposób przenosząc siły gryzienia na kość.

Konwencjonalne rozwiązania (np. mosty czy protezy) na to nie pozwalają. W związku z tym kształt i w efekcie profil twarzy ulega z biegiem czasu niekorzystnej zmianie. Zastosowanie implantów to obecnie najlepsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Implant zastępuje korzeń naturalnego zęba, podczas gdy sąsiadujące zdrowe zęby pozostają nietknięte. Nie ma konieczności ich szlifowania, jak to ma np. miejsce w procesie odbudowy braków zębowych z zastosowaniem mostu protetycznego.

Implanty stomatologiczne Zakopane w Medical Clinic Podhale – tutaj implantologią zajmują bardzo doświadczeni specjaliści, dla których praca jest jednocześnie prawdziwą pasją.

Dla kogo są implanty?

Implantologia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden, kilka, czy nawet wszystkie zęby. Implanty można wprowadzić u Pacjentów, u których zakończył się wzrost kości. W przypadku kobiet jest to wiek około 16–18 lat, w przypadku mężczyzn 18–20. Nie ma natomiast górnej granicy wieku – jeśli nie wystąpiły zanik czy zmiana struktury tkanki kostnej typowe dla naturalnych procesów starzenia, można wykonać implantację.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu wiąże się z przeprowadzeniem dokładnej diagnostyki, na którą składają się takie elementy jak:

 • szczegółowa ocena kości w miejscu planowanego wszczepu,
 • badanie wstępne – higieniczne,
 • badania ogólne,
 • plan protetyczny.

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem zazwyczaj zapraszamy Pacjenta na dwie wizyty. Pierwszą – ogólną, podczas której specjalista dokonuje oceny stanu uzębienia i omawia z Pacjentem jego oczekiwania oraz cały proces leczenia. Następnie szacuje się indywidualne koszty wykonania zabiegu implantacji.

Kolejnym krokiem są badania wykonywane w gabinecie (ocena modeli diagnostycznych i grubości błony śluzowej) oraz pobranie tzw. wycisków. Pacjent może również otrzymać skierowanie na badania: ogólne (moczu i krwi), zdjęcie pantomograficzne i/lub tomografię komputerową szczęk. Ostatecznie przedstawiamy Pacjentowi dokładny plan leczenia (może on zawierać zabiegi z zakresu chirurgii przedimplantacyjnej).

Przebieg

W trakcie zabiegu wszczepiania implantów lekarz dentysta nacina i odwarstwia błonę śluzową. Następnie nawierca on specjalnym wiertłem otwór, do którego wprowadza implant. Na koniec odwarstwiona śluzówka zostaje zaszyta. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki precyzji techniki operacyjnej i doświadczeniu naszych specjalistów poziom uciążliwości dla Pacjenta porównywany jest do zabiegu usunięcia zęba.

Procedura implantacji to pięć zdefiniowanych kroków, pozwalających na osiągnięcie sukcesu terapeutycznego.

Diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu – lekarz na podstawie badania klinicznego stanu zdrowia jamy ustnej oraz badań dodatkowych (m.in. badań RTG, tomografii komputerowej CBCT) ocenia możliwość uzupełnienia istniejących braków zębowych za pomocą implantów i dobiera najbardziej optymalną metodę.

 • Implantacja – umieszczenie implantu w kości – lekarz implantolog w znieczuleniu miejscowym (identycznym jak w przypadku leczenia zachowawczego) przygotowuje za pomocą specjalnego wiertła „łoże” i umieszcza implant w kości. Na tym etapie dla Pacjenta przygotowuje się tymczasowe uzupełnienie protetyczne braku zębowego przewidziane na okres gojenia się implantu.
 • Okres gojenia, zrastania się implantu z kością – trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy, w zależności od sytuacji klinicznej umiejscowienia implantu. Następnie odsłania się implant i zakłada się na nim specjalny element (śrubkę), kształtujący otaczające go dziąsło.
 • Przygotowanie pracy protetycznej osadzanej na implancie – nowa korona protetyczna czy inne rozwiązanie (np. most) przygotowywane są we współpracy lekarza z laboratorium protetycznym. Pracę protetyczną mocuje się na implancie po zakończeniu procesu gojenia.
 • Umocowanie na implancie ostatecznej pracy protetycznej – osadzona na implancie ostateczna rekonstrukcja protetyczna pozwala się uśmiechać, gryźć i funkcjonować tak samo jak przed utratą zęba.

Korzyści

Implanty stomatologiczne pozwalają na trwałe odtworzenie pełnej funkcjonalności i estetyki zębów. Poprawiają jakość życia, zapewniając Pacjentom najwyższy komfort i gwarantując piękny uśmiech. Implantologia zapewnia więc poczucie naturalności i komfortu fizycznego oraz przywraca pewność siebie. Umożliwia:

 • odbudowę jednego zęba, bez potrzeby spiłowania zdrowych zębów w jego sąsiedztwie,
 • odbudowę kilku zębów bez naruszania pozostałych,
 • przebudowę zgryzu w przypadku bezzębia – w tym przypadku specjalista wykonuje pełną protezę nasadkową.

Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką – implanty stomatologiczne Zakopane, ul. Chramcówki 7, nr tel: 18 265 74 27.