Podniesienie brwi
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 90 – 120 minut
Znieczulenie: ogólne
Rekonwalescencja: 7 do 10 dni

Brwi są jednym z elementów oprawy oczu – delikatnie uniesiona linia ładnie je podkreśla. Silna mimika, upływ czasu oraz codzienny stres niekorzystnie wpływają̨ na tę okolicę twarzy. Chirurgiczne podniesienie brwi przyczyni się do tego, że zniknie wrażenie zmęczonej twarzy, spowodowane zmarszczkami na czole. Po zabiegu twarz wydaje się młodsza i pogodniejsza, a spojrzenie jaśniejsze i zdecydowanie bardziej otwarte. Efekt końcowy utrzymuje się długo, a cała twarz wygląda znacznie atrakcyjniej. Zabieg ma na celu między innymi podniesienie linii brwi oraz ogólną redukcję zmarszczek na czole. Lifting brwi częściowo koryguje także zmarszczki powiek górnych oraz fałd skórny powieki.

Kwalifikacja do zabiegu

Do zabiegu podniesienia brwi kwalifikuje Pacjenta specjalista chirurgii plastycznej. Podczas konsultacji przeprowadza badanie oraz wywiad lekarski, omawia oczekiwania, przebieg zabiegu i zakres opieki pooperacyjnej. Ponadto na takiej wizycie ustalane są termin operacji oraz zakres dodatkowych badań, jakie musi wykonać Pacjent. Standardowo są to:

 • czas krwawienia i krzepnięcia krwi (układ krzepnięcia),
 • morfologia z rozmazem,
 • grupa krwi,
 • kreatynina,
 • anty Hbs, anty HCV,
 • jonogram,
 • mocz ogólny,
 • glukoza na czczo,
 • EKG.
Przebieg operacji

Operacja podniesienia brwi w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem trwa około 2 godzin i wykonywana jest w pełnej narkozie. Podniesienie brwi najczęściej polega na wykonaniu nacięć w okolicy skroniowej, w zakresie owłosionej skóry i podreparowanie skóry głęboko pod czepcem, aż do brzegu oczodołu, następnie uwalnia się więzadło skroniowe boczne, co umożliwia podniesienie bocznej części brwi ku górze. Skóra jest naciągnięta i skrócona – jej zszycie następuje w miejscu pierwotnego nacięcia. Powstałe na skutek zabiegu blizny ukryte są pod włosami, dzięki czemu w zasadzie ich nie widać.

Zalety zabiegu to przede wszystkim krótki czas trwania, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, są także pewne przeciwwskazania, wśród których można wymienić następujące:

 • ciąża i laktacja,
 • miesiączka,
 • infekcje,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • problemy z krzepnięciem krwi.
Przed zabiegiem
 • Miesiąc przed operacją należy zrezygnować z palenia tytoniu, aby uniknąć ryzyka zaburzeń gojenia lub potencjalnej infekcji.
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas salicylowy (przeciwzapalnych i przeciwbólowych, np. Aspiryny, Polopiryny), Ibuprofenu, Paracetamolu itp. Wydłużają one czas krzepnięcia krwi, co zwiększa ryzyko wystąpienia krwawienia podczas zabiegu. Nie można też stosować innych preparatów wpływających na krzepnięcie krwi (np. czosnek czy zioła, takie jak dziurawiec, rumianek).
 • 3 dni przed zabiegiem należy odstawić alkohol.
 • 14 dni przed zabiegiem przeciwwskazane jest opalanie twarzy.
 • W dniu zabiegu nie należy wykonywać makijażu (nie stosować podkładu, tuszu do rzęs oraz kremów).
Po zabiegu

Obrzęk i zasinienie skóry powinny się utrzymać nie dłużej niż 2 tygodnie. Pełny efekt liftingu brwi zobaczymy po 2 miesiącach od operacji. Szwy po zabiegu podniesienia brwi usuwa się po około 10 dniach. Przez miesiąc po zabiegu należy prowadzić spokojny tryb życia, unikać sauny i basenu, intensywnego wysiłku fizycznego oraz stosować się do wszelkich zaleceń lekarza. Nie można także opalać twarzy. Pacjent na ogół zostaje w placówce 1 dobę.

Serdecznie zapraszamy do Poradni chirurgii plastycznej w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem na konsultacje oraz zabiegi wykonywane przez chirurgów.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Chirurgia plastyczna
Zabiegi twarzy
Podniesienie brwi (brow lift)
6000 – 9000 zł
Plastyka powiek górnych
5000 - 7000 zł
Plastyka powiek dolnych
6000 zł
Wtórna plastyka powiek górnych i dolnych
6000 – 7000 zł
Plastyka płatków uszu - 1 ucho
1500 zł
Plastyka płatków uszu - dwoje uszu
3000 zł
Korekcja uszu
6000 zł
Wtórna korekcja uszu
5000 – 7000 zł
Rekonstrukcja małżowiny usznej
15000 zł
Laserowa korekcja powiek górnych
5000 zł
Laserowa korekcja powiek dolnych
5000 zł
Laserowa korekcja powiek górnych + dolnych
9000 zł
Lifting ust (lip lift)
5000 – 6000 zł
Usunięcie poduszek Bichata
6000 – 7000 zł
Korekcja blizn
Korekcja blizny
1000 – 5000 zł
Konsultacje
Konsultacje chirurgii plastycznej
300 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł