Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna Zakopane

Stomatologia estetyczna to grupa specjalnych zabiegów, mających na celu poprawę wyglądu zębów. Dzięki technologiom w urządzeniach, specjalnym materiałom i coraz większemu doświadczeniu lekarzy specjalizujących się w stomatologii estetycznej pacjenci mogą wykonać zabiegi, które znacząco poprawią estetykę ich uzębienia.

Stomatologia estetyczna Zakopane - wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem. Przebarwienia zębów stanowią częsty problem estetyczny. Zabieg wybielania jest najbardziej optymalną, zachowawczą opcją. Mechanizm wybielania polega na rozpadzie nadtlenku wodoru oraz penetracji wolnych rodników do szkliwa i do wewnątrz przebarwionej zębiny. Następnie dochodzi do utleniania przebarwień. Utlenienie barwników obecnych w zębinie powoduje zmianę zabarwienia na jaśniejszą. Zabiegi wybielania wykonywane pod kontrolą lekarza nie powodują osłabienia struktury tkanek.

Przebieg

Podczas pierwszej wizyty stomatolog dokładnie bada stan uzębienia pacjenta oraz dziąseł. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zabezpiecza ubytki, następnie usuwa osad i kamień, przygotowując zęby do pobrania wycisków, aby wykonać specjalne szyny, czyli nakładki, w których aplikowany jest środek wybielający. Pierwszy zabieg warto wykonać pod okiem lekarza w gabinecie. W każdą przestrzeń szyny (nakładki) aplikuje się niewielką ilość preparatu wybielającego. Tak przygotowaną szynę nakłada się na łuk zębowy na określony czas. Pacjent otrzymuje instrukcje, w jaki sposób stosować preparat wybielający. Posługując się wytycznym przekazanymi przez stomatologa, aplikuje żel wybielający do nakładek samodzielnie w domu. Cykl wybielania nakładkowego trwa ok. 2-3 tygodni. Krótko mówiąc – metoda ta jest bezpieczna, efektywna i przewidywalna.

Działanie

Nakładki z żelem zakłada się zwykle na noc, na około 8 godzin. Żel stopniowo wnika w głąb zębów, uwalniając tlen. Dzięki procesowi utleniania znikają nawet najbardziej uciążliwe przebarwienia. Zabieg powtarza się przez około 8-10 nocy, w zależności od indywidualnie dobranego planu wybielania. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch użyciach.

Po około dwóch tygodniach od zakończonej kuracji i ustabilizowaniu koloru zębów stomatolog przystępuje do wypełnienia ubytków zgodnie z nową, jaśniejszą barwą tak, aby nie były one widoczne.

Zdarza się, że zęby o naturalnie ciemnej barwie wymagają dłuższego okresu wybielania. Dlatego właśnie w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem czas stosowania nakładek z żelem dobieramy indywidualnie. Dodatkowo podczas procesu wybielania może wystąpić chwilowa nadwrażliwość, głównie na zimno. Jeśli jest to dla Pacjenta bardzo dokuczliwe, lekarz stomatolog zastosuje specjalny preparat, niwelujący nadwrażliwość.

Stomatologia estetyczna Zakopane - efekty

Efekty nakładkowego wybielania to wyraźnie bielsze zęby. Właściwy jasny kolor pojawia się w ciągu dwóch tygodni od zakończenia zabiegu. Zęby raz wybielone taką metodą będą już zawsze jaśniejsze niż przed zastosowaniem preparatu. Efekt wybielania pozostaje widoczny średnio przez 2 lata, ale nie zawsze u wszystkich powraca barwa naturalna (wyjściowa). Jeśli zęby się ponownie lekko przebarwią, może być wskazane powtórzenie wybielania, ale zazwyczaj jest ono zalecane raz na kilka lat i tylko przez jedną czy dwie noce.

Rezultat zabiegu wybielania może być różny – to kwestia indywidualna. Zależy przede wszystkim od predyspozycji pacjenta:

  • budowy zębów,
  • wieku,
  • nawyków żywieniowych,
  • pierwotnego koloru zębów.

Aby utrzymać jak najdłużej efekt wybielenia zębów, należy wykonywać stomatologiczne badanie kontrolne nie rzadziej niż co 6 miesięcy i regularnie dbać o higienę jamy ustnej – usuwać złogi nazębne, stosować się do zaleceń lekarza oraz zminimalizować spożycie płynów i pokarmów zawierających barwniki.

Stomatologia estetyczna w Zakopanem zapewnia obecnie szeroki wachlarz rozwiązań, więc lekarz na pewno dostosuje wybielanie do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Zapraszamy serdecznie na konsultacje i zabiegi do Centrum stomatologii w Medical Clinic Podhale Art.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Stomatologia zachowawcza
Konsultacja implantologiczna
bezpłatna (koszty OPG i TK ponosi pacjent)
Przegląd
bezpłatnie
Konsultacja
100 – 150 zł
Wizyta adaptacyjna
100 zł
Znieczulenie
bezpłatnie
Wypełnienie - 1 powierzchnia
250 zł
Wypełnienie - 2 powierzchnie
300 zł
Wypełnienie - 3 powierzchnie
300 – 350 zł
Wypełnienie w odcinku przednim - estetyczne
300 – 400 zł
Dewitalizacja
200 zł
Wymiana opatrunku
150 – 200 zł
Szyna do wybielania - 1 sztuka
300 zł
Szyna do wybielania - 2 sztuki
600 zł
Preparat do wybielania - 1 sztuka
50 zł
Preparat do wybielania 4 sztuki - do pełnego wybielenia 2 łuków
200 zł
Fluoryzacja
50 – 100 zł
Piaskowanie + scaling + fluoryzacja
300 – 350 zł
Wizyta kontrolna dziecka z fluoryzacją
150 zł
Wizyta dziecka niewspółpracującego
150 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym
200 – 250 zł
Amputacja w zębie mlecznym
150 – 200 zł
Lakowanie
150 zł
Bonding - 1 ząb
650 zł
Wybielanie lampą (jednorazowe)
1700 zł
Opłaty za udostępnianie dokumentacji medycznej
Za kopię lub wydruk z systemu informatycznego (1 strona)
0,49 zł
Za elektroniczny nośnik danych
2,80 zł
Za wyciąg lub odpis dokumentacji (1 strona)
14,01 zł