Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Przebarwienia na twarzy - przebarwienia Nowy Targ
Przebarwienia skóry Nowy Targ – 5 superterapii
Opublikowano:

Przebarwienia skórne to powszechny problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wraz z upływem lat na naszej skórze mogą się pojawić nieestetyczne plamy, których przyczyną jest najczęściej nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Przebarwienia skóry Nowy Targ – skuteczne, zaawansowane terapie.

Najwięcej przebarwień występuje na twarzy, dekolcie i rękach, a więc na tych częściach ciała, które najczęściej wystawione są na działanie promieni UV. Przyczyną tego problemu jest nadmierna produkcja melaniny, będącej naturalnym pigmentem skóry, produkowanym przez komórki nazywane melanocytami. Posiadają one długie wypustki, dzięki którym łączą się z komórkami naskórka – keratynocytami – przekazując im owalne ciałka, zawierające pigment (melanosomy). To właśnie liczba i aktywność melanocytów warunkuje odcień naszej skóry, przekazywany w genach.

Przebarwienia skóry Nowy Targ – przyczyny

Podstawowe przyczyny zmian pigmentacyjnych na skórze to:

  • nadmierne zażywanie kąpieli słonecznych,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej, choroby jajników, nadnerczy, tarczycy czy wątroby,
  • stany zapalne skóry,
  • starzenie się skóry (tzw. „plamy starcze”).
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
  • stosowanie leków, kosmetyków czy ziół, w których składzie są substancje fotouczulające (np. zapachy, retinol, dziurawiec),

Poniżej opisujemy pięć superterapii polecanych w Medical Art Clinic Podhale Nowy Targ na przebarwienia.

Metoda ta polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki lasera na melanocyty, znajdujące się w podstawowej warstwie naskórka. Kiedy wiązka przenika do skóry, powstają liczne mikrokanaliki, tworzące w warstwie rogowej naskórka niewielkie uszkodzenia, które docelowo redukują przebarwienia.

Po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona i mogą się pojawić małe strupki, jednak kiedy naturalnie odpadną (nie można ich zrywać), zmiany pigmentacyjne są zredukowane, a skóra staje się bardziej napięta i odmłodzona.

Peelingi medyczne (inaczej dermopeelingi lub chemoeksfoliacja) opierają się na wykorzystaniu medycznych substancji, na skutek czego następuje głębokie złuszczanie naskórka. Jest to dobra metoda działania na niedoskonałości skóry, takie jak nieestetyczne przebarwienia, blizny potrądzikowe, zaskórniki czy przesuszona, złuszczająca się skóra. Ich działanie polega przede wszystkim na kontrolowanym uszkodzeniu zewnętrznej warstwy skóry.

Efektem zastosowania dermopeelingu jest złuszczenie naskórka, a tym samym głęboka regeneracja – uzyskujemy poprawę kolorytu i kondycji skóry, redukcję przebarwień oraz młodszy wygląd.

W przypadku tego zabiegu energię lasera wykorzystuje do stymulowania produkcji kolagenu i redukcji przebarwień. Fotoodmładzanie laserowe jest praktycznie bezbolesne – laser wykorzystuje technologię chłodzącą, co eliminuje nieprzyjemne odczucia.

Po zabiegu przez kilka godzin skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, a proces gojenia potrwa kilka dni. Po około 6–8 tygodniach uwidacznia się efekt końcowy – cera zyska jednolity koloryt, będzie bardziej napięta, ujędrniona i nawilżona. Jest to więc skuteczna metoda na poprawę wyglądu skóry.

Wprowadzając specjalne substancje (np. kwas hialuronowy) za pomocą mikroigieł, można osiągnąć efektywną redukcję przebarwień. Mikrouszkodzenia aktywują podziały komórkowe w naskórku, co wpływa szczególnie na wzrost grubości jego warstw i produkcję lipidów oraz naturalnych czynników nawilżających. Dochodzi również do pobudzenia fibroblastów, syntezujących kolagen oraz elastynę.

Podsumowując, efektem wykonywania mezoterapii mikroigłowej jest rozświetlenie i wyrównanie kolorytu skóry, zredukowanie blizn, przebarwień, zmarszczek oraz rozstępów, ujędrnienie skóry.

Zabieg ten wykorzystuje fale radiowe oraz ultradźwięki do stymulacji produkcji kolagenu, poprawienia elastyczności skóry i redukcji przebarwień. Jest bezpieczny i skutecznie redukuje oznaki starzenia skóry. Światło podczerwone podgrzewa głębokie warstwy skóry do 65°C, co powoduje kurczenie się włókien kolagenowych do ich pierwotnej długości.

Do tego fibroblasty stymulowane są do wytwarzania nowych włókien, dzięki czemu zawartość kolagenu zwiększa się o około 30%. Ponadto peeling wodny oczyszcza skórę, złuszczając obumarłe komórki naskórka, co powoduje lepsze wchłanianie aktywnych substancji odżywczych czy nawilżających. Skóra po zabiegu pozostaje rozświetlona wygładzona, koloryt jest wyrównany, a przebarwienia wyraźnie zredukowane.

Przebarwienia skóry Nowy Targ – Centrum Kosmetologii Medical Art Clinic Podhale.