Kriolipoliza – modelowanie zimnem
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: do 60 minut
Obszar ciała: ramiona, brzuch, boczki, plecy, uda, pośladki
Zalecana ilość zabiegów: 1-3 zabiegów

Redukcja tkanki tłuszczowej Zakopane – Centrum Kosmetologii Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

Kriolipoliza jest sprawdzoną technologią, zaprojektowaną specjalnie do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Trwale niszczy komórki tłuszczowe, a co ważniejsze efekty utrzymują się bardzo długo. Dodatkowo pod względem skuteczności bywa nawet porównywana z klasycznymi zabiegami liposukcji.

Zabieg ten polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (tak zwanej lipolizy – procesu rozkładu hydrolitycznego triacyloglicerolu trójglicerydu).

Na skutek mrożenia tkanki tłuszczowej lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny, a następnie naturalnie wydalane z organizmu. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie czy nerwy. Efektem wykonanego zabiegu jest wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej. Ponadto zabieg wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie, jest bezpieczny, bezinwazyjny i bezbolesny.

Przebieg

Podczas zabiegu kriolipolizy specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy się pozbyć tkanki tłuszczowej lub doprowadzić do jego wysmuklenia, następnie urządzenie zasysa tkankę i ochładza ją. Dzięki aplikatorowi pobierane jest ciepło z komórek tłuszczowych w sposób selektywny i kontrolowany. Czas jednego przyłożenia to 45 minut. Głowica jednorazowo zasysa około 150 cm² tkanki tłuszczowej. Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych, stosuje się temperaturę od -5 do -10 stopni Celsjusza. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa zassanie (efekt działania próżni) i lekkie ciągnięcie, ciążenie. Natomiast po zabiegu specjalista wykonuje manualny masaż okolicy poddawanej działaniu kriolipolizy.

Efekty

Efekt modelowania zimnem to zdecydowanie szczuplejsza sylwetka bez nadmiaru tkanki tłuszczowej – może ona zostać zredukowania nawet o 30-45%. Ten zabieg najlepiej sprawdza się u osób stosunkowo szczupłych, które mają problem z nadwyżką tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała. Najczęściej są to miejsca newralgiczne, które trudno wyćwiczyć, np. brzuch czy uda. Efekt widać już po pierwszej wizycie, ale największą różnicę można zobaczyć po serii zabiegów – zazwyczaj po upływie 2-4 miesięcy od ostatniej sesji. Jest on trwały, o ile Pacjent prowadzi zdrowy tryb życia. Zmiany widać również na skórze – jest zdecydowanie jędrniejsza, wygładzona, a cellulit wyraźnie zredukowany.

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem polecamy terapie łączone, co zdecydowanie wzmacnia działanie kriolipolizy. Zabieg ten warto zestawić z falą uderzeniową Storz Medical, Endermologią LPG – Alliance czy zabiegiem Venus Legacy.

Bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy może pojawić się zaczerwienienie utrzymujące się od kilku minut do kilku godzin. Przez kilka godzin może również trwać odrętwienie poddanej zabiegowi partii ciała. Mogą także pojawić się zaburzenia czucia, niewielkie siniaki i krwiaki, a także ból w obszarze poddanym zabiegowi, przypominający zakwasy – wszystko to ustąpi w ciągu kilku dni.

Wskazania

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem zabieg kriolipolizy rekomendujemy przede wszystkim osobom zmagającym się z:

 • nadmierną, oporną tkanką tłuszczową na brzuchu, ramionach, plecach, tzw. bryczesach (dolnej partii bioder i górnej partii ud), wewnętrznej stronie ud,
 • ginekomastią.
Przeciwwskazania

Kriolipoliza, jak każdy zabieg, powinna być wykonywana u osób, które nie mają poważniejszych problemów zdrowotnych. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to np.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • padaczka,
 • rozrusznik serca,
 • choroba Raynauda – napadowy skurcz naczyń krwionośnych podczas ekspozycji rąk i stóp na zimno,
 • nowotwory,
 • zaburzenia pracy nerek,
 • zaburzenia pracy wątroby,
 • miejscowe stany zapalne, otwarte rany,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • zapalenie skóry, egzema.
Zalecenia

Od 1 do 2 tygodni przed i po zabiegu nie powinno się stosować peelingów chemicznych. Oprócz tego około 2-3 dni przed i po zabiegu należy powstrzymać się od zażywania kąpieli słonecznych czy korzystania z solarium, unikać sauny oraz kąpieli w chlorowanej i gorącej wodzie. Nie można także zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu przed zabiegiem. Natomiast po zabiegu od 1 do 2 tygodni nie powinno się korzystać z masażu aparaturowego oraz manualnego na obszarze, na którym przeprowadzana była kriolipoliza.

Redukcja tkanki tłuszczowej Zakopane – Centrum Kosmetologii Medical Clinic Podhale Art, ul. Chramcówki 7

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Kriolipoliza CoolTech
Zabieg
Kriolipoliza - 1 przyłożenie
500 zł
Kriolipoliza - 2 przyłożenia
900 zł
Kriolipoliza - 1 przyłożenie, pakiet 4
1800 zł
Kriolipoliza - 2 przyłożenia, pakiet 4
3400 zł