Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Redukcja tkanki tłuszczowej Nowy Targ
Szczupła sylwetka kobiety - redukcja tkanki tłuszczowej Nowy Targ
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 45-90 minut
Obszar ciała: ramiona, brzuch, boczki, plecy, kolana, bryczesy, uda, łydki
Zalecana ilość zabiegów: 1 zabieg na jedna partię ciała

Zabieg HiFu jest nowoczesną ofertą salonów medycyny estetycznej. Posiada wiele zalet – to zabieg niechirurgiczny, w zasadzie bezbolesny, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań po jego wykonaniu jest minimalne. Redukcja tkanki tłuszczowej Nowy Targ, Zakopane – sprawdź to!

HiFu (high-intensity focused ultrasound) to skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. W Centrum Kosmetologii Medical Clinic Podhale Art. zabieg ten wykonują wykwalifikowani specjaliści.

Redukcja tkanki tłuszczowej Nowy Targ, Zakopane – działanie zabiegu

Skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej, posiadająca dużą energię, zostaje precyzyjnie, punktowo skupiona na określonym obszarze ciała, dociera ona do głębszych warstw skóry, dzięki czemu warstwa naskórkowa nie zostaje naruszona. Powoduje ona ruch i tarcie komórek, które generują ciepło, przez co wewnątrz tkanek dochodzi do niewielkich (0,5 do 1 mm) poparzeń. Następnie, na skutek uszkodzenia pod skórą, tkanki są odbudowywane i regenerowane.

Podczas zabiegu HiFu mamy więc do czynienia z dwoma zjawiskami – termicznym i mechanicznym. W absorbującej ultradźwięki tkance wzrasta temperatura (60-70 st. C), co wywołuje koagulację tkanki. Następnie wytwarzane są wewnątrz komórki pęcherzyki gazu, powodujące wzrost ciśnienia, a tym samym niszczące strukturę komórek.

Efekty

W Medical Clinic Podhale Art zabieg HIFU wykonujemy przede wszystkim na skórze twarzy i szyi lub na brzuchu. Jego efektem jest zwiększenie produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych. Zabieg sprawia, że skóra twarzy jest bardziej wygładzona, poprawia się jej gęstość i napięcie, zmarszczki są zredukowane (m.in. palacza i kurzych łapek), owal twarzy podniesiony, a procesy starzenia opóźnione.

Jeśli chodzi o okolice brzucha, zabieg HiFu najczęściej wykonuje się w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki, zminimalizowania lub usunięcia rozstępów, przebarwień czy blizn. Polecamy go szczególnie kobietom, których skóra jest zwiotczała po porodzie czy dużej utracie masy ciała.

Poprawę kondycji skóry zobaczymy nawet dobę po zabiegu. Jednocześnie należy wspomnieć, że na pełne efekty zabiegu musimy poczekać około 90 dni. Zwykle wystarcza jeden zabieg, ale jeśli ultradźwięki nie spełnią oczekiwań, można wykonać drugi zabieg.

Po zabiegu

Po zabiegu HiFu zalecamy, aby:

 • w pierwszej dobie po zabiegu zachować ostrożność podczas żucia czy śmiania się, a także wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym,
 • przez tydzień nie podrażniać uwrażliwionej skóry – nie używać preparatów złuszczających, takich jak peelingi, stosować delikatne kosmetyki,
 • miesiąc po zabiegu nie przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, z wyjątkiem paracetamolu.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, nawet nieinwazyjnego, do wykonania HiFu istnieją przeciwwskazania, do których zaliczane są m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroba nowotworowa,
 • choroba serca,
 • choroba skóry, dermatoza, rany,
 • padaczka,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • przewlekłe choroby neurologiczne,
 • rozrusznik serca i inne metalowe implanty,
 • zażywanie leków, np. przeciwzapalnych.

Ponadto na twarzy nie powinno się wykonywać zabiegu HIFU do 2 tygodni po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego oraz botoksu.

Skutki uboczne

W przypadku zabiegu HiFu istnieje minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. W miejscu wykonywania zabiegu mogą wystąpić jedynie niewielkie zaczerwienienie skóry, utrzymujące się kilka godzin, oraz lekka nadwrażliwość i bolesność trwające kilka dni.

Zapraszamy serdecznie na zabieg HiFu, umów się na bezpłatną konsultację – redukcja tkanki tłuszczowej Nowy Targ, Zakopane!

Ocena zabiegu
średnia ocena klientów
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Scizer
Zabiegi
Scizer brzuch - cena ustalana indywidualnie
2500 / 5000 zł
Scizer boczki - cena ustalana indywidualnie
2500 / 5000 zł
Scizer uda 1 okolica - cena ustalana indywidualnie
3000 / 5000 zł
Scizer bryczesy - cena ustalana indywidualnie
3000 / 5000 zł