Peelingi medyczne – Cosmelan, Dermamelan

Przebarwienia na skórze, usuwanie – Medical Clinic Podhale Art. Serdecznie zapraszamy!

Skóra człowieka zawiera melaninę – barwnik odpowiadający nie tylko za jej naturalny kolor, ale również opaleniznę. W rzeczywistości melanina ma chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Niestety w okolicach szczególnie narażonych na ekspozycję słoneczną (twarz, dekolt, ramiona, dłonie) proces jej gromadzenia w skórze jest zaburzony – skutkiem tego są powstające nieestetyczne plamy, których liczba zwiększa się wraz z wiekiem. Mogą być one również dziedziczne albo powstawać w wyniku przyjmowanych hormonów (np. tabletek antykoncepcyjnych) i podczas ciąży. Na tego typu problemy skórne w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem stosujemy peelingi medyczne: Cosmelan oraz Dermamelan.

Cosmelan

Faktem jest że plamy barwnikowe to bardzo uciążliwy problem estetyczny, z którym zmaga się wiele osób.

Skuteczna metoda – terapia Cosmelanem – pozwala pozbyć się plam nawet na poziomie 99%. Umożliwia nie tylko skuteczne usunięcie przebarwień, ale także przywraca skórze gładkość i blask. Ponadto działa na plamy posłoneczne oraz te o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Co ważniejsze – program terapii Cosmelanem dopasowuje się indywidualnie do potrzeb Pacjenta i fototypu jego skóry.

Dermamelan

Przebarwienia różnego pochodzenia (hormonalne, posłoneczne, starcze, pozapalne czy piegi) to problem niejednokrotnie powodujący dyskomfort. Niezaprzeczalnym liderem w walce z nimi jest kuracja Dermamelan. Zabieg Dermamelan powstał na bazie doświadczeń z preparatami Cosmelanu i wcześniejszego Amelanu. To preparat złuszczający, silnie depigmentujący oraz wyraźnie odmładzający. Ponadto przeznaczony jest on do skóry z nasilonymi przebarwieniami, które nie poddają się innym terapiom. Podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym. Terapię dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Właściwości Dermamelanu

  1. Jest to kompozycja składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu.
  2. Koncentruje substancje depigmentujące wewnątrz melanosomów, przez co skutecznie reguluje proces formowania melaniny.
  3. Zachowuje barierę naskórkową, ponieważ nie zawiera typowych czynników złuszczających.
  4. Nie powoduje uwrażliwienia skóry na światło,
  5. Zawiera antyoksydanty i dwutlenek tytanu.
  6. Chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  7. Wyraźnie odmładza skórę ze względu na obecność składników aktywnych, takich jak retinol, witaminy C i E – skóra staje się napięta, odzyskuje blask i zdrowy wygląd, a zmarszczki są zredukowane.
  8. Chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.
  9. Reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.

Zabieg z użyciem Dermamelanu jest najskuteczniejszą terapią usuwającą przebarwienia. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam się zmniejsza o 95%, a w 100% efektem jest wyraźne odmłodzenie skóry (redukcja zmarszczek).

Terapię Dermamelanem dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta i wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry. Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8–10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I, II i III) – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam obserwuje się między 8. a 21. dniem.

Różnica między preparatami Dermamelan i Cosmelan

Dermamelan zawiera więcej składników aktywnych niż Cosmelan oraz dodatkowo kwas salicylowy, którego w Cosmelanie nie ma. Z tego względu Cosmelan jest łagodniejszy w działaniu i stosuje się go najczęściej w terapii płytkich przebarwień posłonecznych, a okres rekonwalescencji po zabiegu jest krótszy.

Zabiegi z użyciem tych preparatów trwają około 30 minut.

W przypadku obu preparatów zabiegi w Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem wykonywane są zawsze po indywidualnej konsultacji z lekarzem, który przeprowadza wywiad i udziela wszelkich niezbędnych informacji.

Przebarwienia na skórze, usuwanie – medycyna estetyczna Medical Clinic Podhale Art Zakopane, ul. Chramcówki 7, nr tel: 18 265 74 27.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Cennik zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Peelingi medyczne
Dermaceutic Cosmo Peel 12% / 18%
od 400 zł
Cosmelan - leczenie przebarwień
1800 zł
Acnelan - leczenie trądziku
300 zł
TCA
200 zł
Yellow Peel
200 zł
W górę