Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Kriolipoliza brzucha – odchudzanie, redukcja tłuszczu, Nowy Targ
Szczupła sylwetka kobiety - odchudzanie Nowy Targ
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: do 60 minut
Obszar ciała: ramiona, brzuch, boczki, plecy, uda, pośladki
Zalecana ilość zabiegów: 1-3 zabiegów

Kriolipoliza to sprawdzona metoda nieinwazyjnej, trwałej redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Pod względem skuteczności porównuje się ją nawet czasami z klasycznymi zabiegami liposukcji, bo efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Odchudzanie – Nowy Targ, dowiedz się jak przebiega zabieg – przeczytaj więcej.

Kriolipoliza polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej, przez co z komórek tłuszczowych uwalniane zostają lipidy, transportowane przez układ limfatyczny, a następnie naturalnie wydalane z organizmu. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy wyłącznie komórki tłuszczowe, natomiast inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie czy nerwy, pozostają nienaruszone. Zabieg ten wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie, jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Efektem kriolipolizy jest wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej.

Przebieg

Podczas kriolipolizy kosmetolog przykłada specjalną głowicę do obszaru, z którego chcemy się pozbyć tkanki tłuszczowej lub wysmuklić, po czym urządzenie zasysa tkankę i ochładza ją. Głowica pobiera ciepło z komórek tłuszczowych w sposób selektywny i kontrolowany, a jedno przyłożenie trwa 45 minut. Aby doprowadzić do rozpadu komórek tłuszczowych, ustawia się temperaturę od -5 do -10 stopni Celsjusza. Podczas zabiegu klient odczuwa zassanie (efekt próżni), delikatne ciągnięcie i ciążenie. Po zabiegu kosmetolog z Centrum Kosmetologii Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem wykonuje manualny masaż okolicy poddawanej kriolipolizie.

Rezultaty

Efekt kriolipolizy to widocznie szczuplejsza sylwetka, bez nadmiaru uporczywej tkanki tłuszczowej – może ona zostać zredukowania nawet o 30-45%. Ten zabieg najlepiej sprawdza się u osób stosunkowo szczupłych, które mają problem z nadwyżką tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała. Najczęściej są to miejsca newralgiczne, które trudno wyćwiczyć, np. brzuch czy uda. Zmiany widać też na skórze – jest bardziej jędrna, wygładzona, a cellulit zostaje wyraźnie zredukowany.

Rezultaty zobaczymy już po pierwszej wizycie, ale najlepiej wykonać serię zabiegów – najlepsze wyniki są zazwyczaj po upływie 2-4 miesięcy od ostatniej sesji. Jeśli klient prowadzi zdrowy tryb życia, efekty zabiegu są trwałe. W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem polecamy terapie łączone, ponieważ działanie kriolipolizy będzie zdecydowanie mocniejsze. Warto zestawić ją np. z falą uderzeniową Storz Medical, Endermologią LPG – Alliance czy zabiegiem Venus Legacy.

Bezpośrednio po kriolipolizie może się pojawić zaczerwienienie, utrzymujące się od kilku minut do kilku godzin. Przez kilka godzin możemy również czuć odrętwienie partii ciała poddanej zabiegowi. Ponadto mogą się pojawić zaburzenia czucia, niewielkie siniaki i krwiaki, a także ból w obszarze poddanym zabiegowi, przypominający zakwasy – wszystko ustępuje w ciągu kilku dni.

Wskazania

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem zabieg kriolipolizy rekomendujemy przede wszystkim osobom zmagającym się z:

 • nadmierną, oporną tkanką tłuszczową,
 • ginekomastią.

Przeciwwskazania

Kriolipoliza, jak każdy zabieg, powinna być wykonywana u osób, które nie mają poważnych problemów zdrowotnych. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroba nowotworowa,
 • rozrusznik serca,
 • choroba Raynauda (napadowy skurcz naczyń krwionośnych na skutek ekspozycji dłoni i stóp na zimno),
 • padaczka,
 • zaburzenia pracy nerek i wątroby,
 • miejscowe stany zapalne, otwarte rany,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • zapalenie skóry, egzema,
 • zaawansowana cukrzyca.

Zalecenia

Tydzień przed zabiegiem i do 2 tygodni po zabiegu nie powinno się stosować peelingów chemicznych, około 2-3 dni przed i po zabiegu nie należy się opalać, korzystać z sauny oraz kąpać się w chlorowanej i gorącej wodzie. Nie można zapomnieć także o odpowiednim nawodnieniu przed zabiegiem, natomiast od 1 do 2 tygodni po zabiegu nie powinno się wykonywać masażu aparaturowego oraz manualnego na obszarze poddawanym kriolipolizie.

Odchudzanie Nowy Targ – Centrum Kosmetologii Medical Clinic Podhale Art, ul. Chramcówki 7

Ocena zabiegu
średnia ocena klientów
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Kriolipoliza CoolTech
Zabieg
Kriolipoliza - 1 przyłożenie
500 zł
Kriolipoliza - 2 przyłożenia
900 zł
Kriolipoliza - 1 przyłożenie, pakiet 4
1800 zł
Kriolipoliza - 2 przyłożenia, pakiet 4
3400 zł