Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Mezoterapia igłowa Nowy Targ, odmładzanie twarzy
Wstrzykiwanie preparatów - mezoterapia igłowa Nowy Targ
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 15-30 minut
Obszar ciała: twarz, głowa (skóra głowy)
Zalecana ilość zabiegów: 4-5

Mezoterapia igłowa Nowy Targ – sprawdź popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Poprawia ona kondycję skóry, wygładza i pozwala uzyskać efekt promiennej cery. Można wykonywać mezoterapię igłową skóry twarzy, głowy i ciała.

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu bezpośrednio do warstwy właściwej skóry indywidualnie dobranego przez kosmetologa koktajlu odżywczego. Natomiast inne kosmetyki nie mają szans się dostać tak głęboko. Ponadto ten mało inwazyjny zabieg pozwala na wyraźne odmłodzenie skóry, przyspieszając jej regenerację, w związku z tym skóra poddana mezoterapii igłowej staje się lepiej nawilżona i odżywiona. Zabieg wykonuje się przede wszystkim w obrębie twarzy, szyi, dekoltu.

Przed wykonaniem mezoterapii igłowej twarzy kosmetolog z Centrum kosmetologii Medical Clinic Podhale Art może zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego, który nakłada się zwykle 30–40 minut przed zabiegiem, jednak w większości przypadków nie jest to konieczne, ponieważ zabieg jest bezbolesny.

Na czym polega zabieg?

Zanim wykonamy mezoterapię igłową twarzy w Centrum medycyny estetycznej Medical Clinic Podhale Art, przeprowadzamy z pacjentem dokładny wywiad. Podczas konsultacji dobieramy odpowiedni preparat i wykluczamy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Jak już wspomniano mezoterapia igłowa twarzy polega na wstrzykiwaniu do skóry właściwej substancji odżywczych za pomocą bardzo cienkiej igły, przymocowanej do specjalnego automatycznego pistoletu. Mikronakłucia o głębokości 1–4 mm wykonuje się co +/-1 centymetr. Po zabiegu widoczne są kropki i grudki, ale znikają po kilku, kilkunastu godzinach bez śladu. W tym czasie wstrzyknięte substancje zostają wchłonięte. Zabieg trwa zwykle kilkadziesiąt minut.

Ponieważ mezoterapia igłowa twarzy nie powoduje nadwrażliwości na słońce, może być wykonywana cały rok, a także w przypadku każdego rodzaju skóry.

Mezoterapia igłowa Nowy Targ – po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu mezoterapii igłowej twarz może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona, ale te objawy powinny dość szybko ustąpić. Na ogół różnicę w wyglądzie skóry widać już po pierwszym zabiegu. Aby jednak uzyskać najlepsze efekty, zalecamy wykonanie około 6 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych. Podsumowując – mniej więcej raz na pół roku warto zrobić zabieg przypominający, co pozwoli na dłużej zachować młody wygląd.

Efekty

Efekty wykonania mezoterapii igłowej twarzy to m.in.:

 • głębokie nawilżenie skóry,
 • redukcja blizn i przebarwień, rozjaśnienie cery,
 • wygładzone zmarszczek i uelastycznienie skóry,
 • uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów,
 • zniwelowanie cieni pod oczami.

Przeciwwskazania

Mimo że mezoterapia igłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, są pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Zaliczają się do nich m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • miesiączka,
 • cukrzyca, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zapalenie skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym,
 • alergia na jakikolwiek składnik koktajlu wstrzykiwanego podczas mezoterapii.
Ocena zabiegu
średnia ocena klientów
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników