Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Kwasy – złuszczanie, trądzik
Kwasy Nowy Targ
Najważniejsze informacje:
Czas trwania:: 15-45 minut
Obszar ciała:: twarz, ramiona, plecy, dekolt
Zalecana ilość zabiegów:: 1-8
Rodzaje peelingów chemicznych - kwasy Nowy Targ

W zależności od głębokości oraz stężenia kwasów peelingi chemiczne dzieli się na:

 • powierzchowne – działające na wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą (np. peeling z kwasem glikolowym o stężeniu do 35%),
 • średniogłębokie – docierające do połączenia naskórka ze skórą właściwą, czyli do warstwy podnaskórkowej; pobudzają one fibroblasty, a tym samym zwiększa się ilość włókien kolagenowo-elastynowych (np. peeling z wykorzystaniem TCA lub kwasów AHA o stężeniu 50-70%),
 • głębokie – są to peelingi dochodzące do skóry właściwej, złuszczające cały naskórek (np. z użyciem fenolu) oraz silnie aktywujące regenerację komórek.

W Medical Clinic Podhale Art Nowy Targ, Zakopane podczas wizyty przed zabiegiem wykwalifikowany specjalista zaproponuje z szerokiej gamy peeling precyzyjne dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry. Obecnie korzystamy głównie z produktów marki Mesoestetic, w tym peelingów na bazie czystych lub mieszanych kwasów, takich jak:

 • mlekowy,
 • migdałowy,
 • salicylowy.
Kwasy Nowy Targ - zastosowanie

Stosowane w Medical Clinic Podhale Art Nowy Targ, Zakopane dermopeelingi są bardzo skuteczne m.in. w walce z problemami skórnymi jak:

 • trądzik grudkowo-zaskórnikowy,
 • blizny potrądzikowe,
 • przebarwienia,
 • zmarszczki,
 • nadmierne wydzielanie sebum,
 • nadmierne rogowacenie skóry np. na skutek działania promieni UVA/UVB.
Działanie

Peeling z kwasem mlekowym polecamy szczególnie do walki z przebarwieniami posłonecznymi, nawet osobom z wrażliwą skórą. Działa nawilżająco i pomaga utrzymać prawidłowe pH skóry.

Kwas migdałowy wykazuje delikatne działanie, dzięki czemu peeling z jego zawartością poleca się osobom, których skóra nie toleruje innych kwasów. Pobudza syntezę kolagenu, elastyny oraz wzmacnia proces regeneracji komórkowej. Ponadto redukuje i reguluje wydzielanie sebum, odblokowując zatkane pory. Dzięki temu zmniejsza zmiany trądzikowe, likwiduje zaskórniki i nadaje skórze blasku.

Peeling z kwasem pirogronowym polecamy osobom z trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym, ponieważ działa głęboko. Działa silnie złuszczająco – naskórek złuszcza się od tygodnia do 10 dni. W tym czasie zmniejsza się wydzielanie sebum, łojotok, ale, co istotne, nie maleje poziom nawilżenia skóry.

Peeling z kwasem salicylowym polecamy osobom, których skóra jest mocno zanieczyszczona (trądzik zapalny i niezapalny, zaskórniki, zapalenie mieszków włosowych) oraz przebarwiona (plamy, piegi). Ponieważ posiada właściwości przeciwzapalne, przyspiesza gojenie wyprysków i podrażnień.

Peeling z kwasem azelainowym rekomendujemy szczególnie osobom posiadającym skórę wrażliwą, trądzikową, atopową, płytko unaczynioną, z tendencją do rumienia i zapalenia mieszków włosowych.

Zabiegi z użyciem kawasów są bezpieczne, w niektórych przypadkach mogą jedynie wystąpić uczulenia i zwiększona wrażliwość na słońce.

Peeling chemiczny to jedna z odmian peelingu, którego celem jest usunięcie martwego naskórka. Na skórę nakłada się mieszankę chemiczną, składającą się z odpowiednich substancji. Kwasy Nowy Targ – zabieg wykonujemy głównie na twarz, ale coraz częściej ten rodzaj peelingu wykorzystywany jest również na szyję lub dłonie.

Zabieg ten stosuje się w celu poprawy kondycji skóry, redukcji zmarszczek, blizn oraz przebarwień skóry. W Medical Clinic Podhale Art w Nowy Targ, Zakopane peelingi polecamy osobom, których skóra jest zniszczona słońcem, widoczne są zmarszczki, przebarwienia lub blizny. Ich wykonanie daje długotrwałe efekty i nie wymaga rekonwalescencji.

Działanie peelingów chemicznych polega na kontrolowanym uszkodzeniu zewnętrznej warstwy skóry. Efektem jest złuszczenie naskórka, a ostatecznym rezultatem jest regeneracja, widoczne odmłodzenie, poprawa kolorytu oraz kondycji skóry.

Ocena zabiegu
średnia ocena klientów
Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Eksfoliacja kwasami Mesoestetic
Zabieg
Mesopeel melanostop tran 3x 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel jessner 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel mandelic 30% 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel salicylic 10% 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel salicylic 30% 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel azelan 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel piruvex 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel lactic 30% 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel lactic 50% 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel glycolic 35% 1 zabieg / 4 zabiegi
280 zł / 1000 zł
Mesopeel TCA soft 15% 1 zabieg
390 zł
Global eyecon – zabieg na okolice oka 1 zabieg / 4 zabiegi / 6 zabiegów
290 zł / 1100 zł / 1650 zł
Acnelan pack – terapia skóry trądzikowej
390 zł
Mesoeclat 1 zabieg / 5 zabiegów / 10 zabiegów
290 zł / 1350 zł / 2600 zł
Mesoeclat + M.Pen 1 zabieg / 5 zabiegów / 10 zabiegów
390 zł / 1850 zł / 3600 zł
SkinRetin 1 zabieg / 4 zabiegi
300 zł / 1100 zł
SkinRetin + m.pen 1 zabieg / 4 zabiegi
400 zł / 1400 zł
SkinRetin + Kwasy + m.pen 1 zabieg / 4 zabiegi
550 zł / 2000 zł
SkinRetin + MesoEclat 1 zabieg / 4 zabiegi
400 zł / 1400 zł