Fotoodmładzanie laserem (resurfacing)
Najważniejsze informacje:
Czas trwania: 20-30 minut
Obszar ciała: twarz, dekolt
Zalecana ilość zabiegów: 3-5

Fotoodmładzanie (resurfacing) polega na wykorzystaniu światła do walki z oznakami starzenia i objawami chorób skóry. Światło emitowane przez laser pomaga spowolnić procesy starzenia. Leczy też zmiany związane z trądzikiem, naczyniami krwionośnymi i usuwa przebarwienia. W Centrum medycyny estetycznej w Medical Clinic Podhale Art fotoodmładzanie wykonujemy laserem.

Parametry posiadanego przez nas lasera pozwalają dopasować jego działanie do typu skóry i problemów, których Pacjent chce się pozbyć, dlatego resurfacing można wykonać praktycznie u każdego. Obszary poddawane zabiegowi to głównie twarz, szyja, dekolt, biust, dłonie, ale można go też wykonać w miejscach występowania rozstępów czy blizn.

Są dwa rodzaje głowic emitujących światło laserowe:

 • fala aleksandrytowa – źródło światła, które precyzyjnie trafia w melaninę, a tym samym silnie oddziałuje na pigmentację skóry,
 • fala neodymowo-yagowa – generuje światło, które głęboko penetruje skórę, co wpływa bezpośrednio na przebudowę jej warstw. Podczas zabiegu wytwarza się duża dawka ciepła pobudzająca kolagen, który przyczynia się do zagęszczenia skóry.
Przebieg

Technologia hybrydowa pozwala na zastosowanie podczas zabiegu niższych parametrów obu źródeł światła. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko powikłań, zabieg jest bezpieczny, a jednocześnie bardzo skuteczny. Co istotne, terapia laserowa nie wymaga rekonwalescencji, a może zastąpić znacznie bardziej inwazyjne metody chirurgiczne, takie jak lifting operacyjny, który wiąże się z potrzebą hospitalizacji.

Fotoodmładzanie laserowe jest bezbolesne – laser wykorzystuje technologię chłodzącą, co eliminuje nieprzyjemne odczucia. Po zabiegu skóra przez kilka godzin może być zaczerwieniona i obrzęknięta, a goić się będzie przez kilka dni. Jednak dopiero po około 6–8 tygodniach zobaczymy końcowy efekt – cera zyska jednolity koloryt, stanie się bardziej napięta, jędrna, nawilżona, a także podniesie się owal twarzy.

Przeważnie zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 6–8 tygodni. W Centrum medycyny estetycznej w Medical Clinic Podhale Art kosmetolog doradzi, ile zabiegów powinno zostać wykonanych, biorąc pod uwagę wiek Pacjenta, głębokość zmarszczek, a także ogólną kondycję skóry.

Po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu resurfacingu nie trzeba stosować preparatów przyspieszających regenerację skóry. Jedynym produktem nakładanym przez kosmetologa bezpośrednio po fotoodmładzaniu jest krem z dużym filtrem przeciwsłonecznym, zabezpieczający miejsce poddane zabiegowi przed promieniowaniem UV, który zawiera także delikatny pigment, ukrywający zaczerwienienie.

Efekty

W skórze poddanej fotoodmładzaniu dochodzi m.in do:

 • skrócenia włókien kolagenowych pod wpływem ciepła,
 • stymulowania produkcji elastyny i kolagenu, poprawiających jędrność skóry,
 • spłycenia zmarszczek i zmniejszenia porów,
 • pobudzenia głębokich warstw skóry i stymulowania mechanizmów jej naturalnej odbudowy,
 • wyrównania pigmentu w skórze.
Przeciwskazania

Jak w przypadku większości zabiegów wykonywanych z użyciem lasera, są też przeciwwskazania, m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby skórne, zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
 • opalona skóra,
 • leki światłouczulające i antydepresyjne,
 • rozrusznik serca,
 • choroby nowotworowe,
 • padaczka.

Fotoodmładzanie laserem Zakopane – Centrum Kosmetologii Medical Clinic Podhale Art, ul. Chramcówki 7, nr tel. 18 265 74 27.

Specjaliści wykonujący zabiegi
poznaj zespół naszych pracowników
Katalog cen zabiegów i konsultacji
Szczegółowy wykaz
Thunder - resurfacing
Zabiegi
Thunder twarz + szyja + dekolt
700 zł
Thunder twarz
600 zł