Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Szczupła sylwetka kobiety - modelowanie sylwetki Nowy Targ
Modelowanie sylwetki Nowy Targ – radiofrewencja, ujędrnij ciało
Opublikowano:

Modelowanie sylwetki Nowy Targ – zapraszamy na zabiegi falą radiową, nazywaną również radiofrekwencją (RF). To technologia, znajdująca szerokie zastosowanie m.in. w medycynie estetycznej i kosmetologii, szczególnie jako pomoc w odchudzaniu. Fale radiowe są formą promieniowania elektromagnetycznego, które powszechnie kojarzone jest z nadajnikami radiowymi. W kosmetologii i medycynie estetycznej wykorzystuje się fale o częstotliwości 3–7 MHz.

Podczas zabiegu z użyciem falami radiowymi wykonywanego w Centrum Kosmetologii Medical Art Clinic Podhale energia RF dostarczana jest do skóry i tkanki podskórnej za pomocą specjalnych elektrod. Co ważniejsze, energia ta powoduje rozgrzewanie tkanek, a to z kolei prowadzi do wielu reakcji biologicznych.

Działanie na tkanki rozgrzewająco powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi i przyspiesza metabolizm tkankowy. W efekcie organizm szybciej spala kalorie i pozbywa się nadmiaru tłuszczu.

Dodatkowo ciepło wywołane falami radiowymi powoduje skurcz włókien kolagenowych, które są głównym składnikiem strukturalnym skóry. Skurcz ten prowadzi do napięcia skóry i nadania jej większej elastyczności. Ponadto ciepło stymuluje fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny – do zwiększonej aktywności. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Efekty

Zastosowanie fal radiowych w procesie odchudzania przynosi wiele korzyści:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej.

Dzięki przyspieszeniu metabolizmu, organizm sprawniej spala kalorie, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej.

  • Walka z uporczywym cellulitem.

Cellulit jest wynikiem nagromadzenia się tłuszczu w komórkach podskórnych, co prowadzi do charakterystycznej „skórki pomarańczowej”. Natomiast działanie fal radiowych na skórę i tkankę tłuszczową pomaga zredukować cellulit i poprawić wygląd skóry.

  • Ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Pamiętajmy jednak, że każdy organizm jest inny i efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech organizmu. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem wykonywania zabiegów falami radiowymi warto skonsultować się z specjalistą. Co ważniejsze, doświadczony kosmetolog z Centrum Kosmetologii Medical Art Clinic Podhale Nowy Targ oceni obecny stan skóry i tkanki tłuszczowej oraz porozmawia o naszych oczekiwaniach względem zabiegu – czy zależy nam na wyszczupleniu, ujędrnieniu, a może wygładzeniu skóry.

Przeciwwskazania

Zabiegi z zastosowaniem fal radiowych generalnie są bezpieczne, ale jak w przypadku każdej procedury medycznej, są do jej wykonania pewne przeciwwskazania. Zaliczają się do nich na przykład:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • trwająca menstruacja,
  • zmiany skórne, stany zapalne lub przerwana ciągłość naskórka,
  • choroby przewlekłe tarczycy,
  • anemia,
  • obrzęki nieznanego pochodzenia.

Modelowanie sylwetki Nowy Targ – Centrum Kosmetologii Medical Art Clinic Podhale.