Kup Voucher! Idealny pomysł na prezent!
Nowa placówka w Nowym Targu, kliknij!
Trądzik na twarzy - usuwanie trądziku Nowy Targ
Laserowe leczenie trądziku Nowy Targ
Opublikowano:

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry, której objawy na początku mogą być niepozorne, ale zwykle zaostrzają się i są bardziej uciążliwe w miarę postępowania choroby. W fazie początkowej rumień pojawia się i przemija. Jeśli na skórze zobaczymy drobną kaszkę z krostek i grudek, a podrażnienie utrzymuje się stale, to najprawdopodobniej problemem jest trądzik różowaty. Laserowe leczenie trądziku Nowy Targ – sprawdź naszą ofertę!

Trądzik różowaty od zwykłego różni się głównie brakiem zaskórników. U niektórych osób, cierpiących na tę dolegliwość, może dojść do przerostu i zwłóknienia reaktywności gruczołów łojowych.

Objawy towarzyszące trądzikowi różowatemu to m.in.:

 • pieczenie w środkowej części twarzy (strefie T),
 • rumień i utrzymujące się zaczerwienienie twarzy,
 • teleangiektazje – drobne, widoczne naczynka,
 • zmiany skórne, takie jak wypryski czy grudki,
 • skłonność do podrażnień oraz nadreaktywność,
 • przerosty skórne w okolicy nosa.

5 najlepszych sposobów leczenia trądziku różowatego:

 • Zmiana stylu życia.

Stres, ekspozycja na słońce, spożywanie ciężkostrawnych potraw i alkoholu, przegrzewanie skóry, korzystanie z basenów z chlorowaną wodą, stosowanie zewnętrznych preparatów glikokortykosteroidowych na skórę twarzy, zażywanie leków obniżających poziom cholesterolu, dużych dawek witamin B6 i B12 – wszystko to może przyczynić się do zaostrzenia objawów trądziku różowatego. Zmiana stylu życia i unikanie tych czynników może pomóc w łagodzeniu objawów.

 • Pielęgnacja skóry.

Regularne czyszczenie skóry, stosowanie łagodnych produktów do pielęgnacji, unikanie produktów, które mogą podrażniać skórę oraz ochrona skóry przed słońcem mogą pomóc w kontrolowaniu objawów trądziku różowatego.

 • Terapie przeciwtrądzikowe w gabinecie kosmetycznym.

W Poradni kosmetologicznej w Medical Art Clinic Podhale Nowy Targ stosowane są specjalistyczne terapie dopasowane przez naszych doświadczonych specjalistów do indywidualnych potrzeb skóry, mające na celu leczenie trądziku różowatego.

Jedną z nich jest laseroterapia, działająca szybko i skutecznie – zmniejsza rumień i zamyka rozszerzone naczynka krwionośne, pojawiające się w przypadku skóry zajętej przez rosacea. Profesjonalnie zastosowany laser często przynosi natychmiastową ulgę i wycisza najbardziej uciążliwe objawy trądziku różowatego.

 • Leczenie dermatologiczne.

Wizyta u dermatologa w Medical Art Clinic Podhale Nowy Targ zalecana jest szczególnie w przypadku zaawansowanego problemu i objawów. W terapii trądziku różowatego wykorzystuje się przede wszystkim leczenie miejscowe. Do tej formy zaliczyć można stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych i maści antybiotykowych, takimi jak metronidazol, klindamycyna oraz tetracyklina. Można zastosować także antybiotyki doustne oraz leczenie ogólne. Wyeliminujemy tym ewentualne przyczyny trądziku różowatego, np. niedokwasotę żołądka, zaburzenia hormonalne czy niedobór witamin.

Leczenie dermatologiczne trądziku różowatego daje najlepsze rezultaty w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i zabiegami kosmetycznymi. Aby wyciszyć na dłużej objawy, warto stosować zarówno leczenie, jak i odpowiednie zabiegi.

 • Leczenie chirurgiczne.

W przypadku zmian przerostowych, które mogą pojawić się w bardzo zaawansowanym stadium trądziku różowatego, konieczne może się okazać leczenie chirurgiczne, polegające na usuwaniu nadmiaru tkanki łącznej.

Należy pamiętać, że trądzik różowaty to przewlekła choroba, której nie da się wyleczyć w 100%. Jednak zastosowanie powyższych metod na pewno pomoże w łagodzeniu objawów i sprawi, że problem będzie mniej uciążliwy w codziennym funkcjonowaniu.

Laserowe leczenie trądziku Nowy Targ – Medical Art Clinic Podhale, zapraszamy!